Wszystkich wyników: 790
PLK-2023-05-18-Wiadukt-w-Mielcu-korzystne-rozwiazanie-komunikacyjne-dla-kolei-i-dla-miasta-Wiadukt-nad-torami-linii-nr-25-Mielec-Padew-fot.jpg
Bezpieczniejszy ruch kolejowy i drogowy, sprawniejsza komunikacja w mieście – to efekt budowy wiaduktu nad torami w Mielcu. Z nowego obiektu korzystają kierowcy. Inwestycja jest częścią projektu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za nieco ponad 332 mln zł netto, pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 25, na odcinku Padew - Mielec - Dębica”. Finansowanie w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK 2015_04 stacja Kluczbork DSC_0154.JPG
Fotografie stacji kolejowej w Kluczborku wykonano w kwietniu 2015 r.Słowa kluczowe: dworzec , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2021-02-16-Koleja-bedzie-najszybciej-z-Jelcza-do-Wroclawia-Wroclaw-nowa-nawierzchnia-przejazdu-na-ul.jpg
Komputerowe urządzenia zabezpieczają przejazdy pociągów od Jelcza Miłoszyc do Wrocławia Swojczyc. Budowane są perony. Wykonawca pracuje między Swojczycami a Sołtysowicami. W połowie roku planowane jest wznowienie podróży z Jelcza Miłoszyc do Wrocławia. Pięć nowych przystanków zwiększy dostęp do kolei. Projekt za 78 mln zł realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z RPO woj. dolnośląskiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2021-11-26-W-grudniu-pojedziemy-pociagiem-z-Lublina-do-Lukowa-pociag-przy-peronie-w-Lubartowie-fot.jpg
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. efektywnie wykorzystują środki unijne przeznaczone na rozwój kolei. W grudniu podróżni zyskają wygodniejsze i szybkie połączenia między Łukowem a Lublinem dzięki przebudowie odcinka linii Lubartów – Parczew. Nowe przystanki w Berejowie i Laskach oraz przebudowane perony zwiększą dostęp do kolei. Inwestycja za 90 mln zł jest współfinansowana ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2023-10-11-Kolej-wroci-do-Zlotoryi-Zlotoryja-briefing-prasowy-podpisanie-umowy-fot.jpg
Mieszkańcy Złotoryi po latach znów skorzystają z kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości blisko 263 mln zł na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania „Rewitalizacja odcinka Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój w celu włączenia Złotoryi oraz powiatu złotoryjskiego do sieci regionalnego wojewódzkiego transportu kolejowego”. Inwestycja realizowana jest z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.Słowa kluczowe: linia kolejowa , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2020-09-30-Z-Krakowa-w-Beskidy-przez-Wadowice-i-Andrychow-Prace-na-linii-kolejowej-117-Wadowice-Andrychow-2-fot.jpg
Na kolejowej trasie pomiędzy Wadowicami a Andrychowem pracują maszyny. W grudniu pojadą pociągi z Krakowa do Bielska-Białej. Podróżni skorzystają z nowego przystanku w Wadowicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 129 mln zł rewitalizują linię łączącą Małopolskę z Podbeskidziem. Podróżni w grudniu pojadą koleją z Wadowic do Andrychowa. Wygodniejszy przejazd mają zapewnić nowe perony na przystankach w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie oraz na stacji w Andrychowie. Dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek w Wadowicach, w rejonie Osiedla Podhalanin.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2023-05-17-Linia-kolejowa-miedzy-Lukowem-a-Lublinem-bedzie-zelektryfikowana-Widok-z-gory-na-szynobus-na-torach-miedzy-Lukowem-a-Lublinem-na-przystanku-Parczew-Kolejowa-fot.jpg
Będą lepsze i bardziej ekologiczne podróże pociągiem z Łukowa do stolicy regionu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na elektryfikację linii kolejowej Łuków – Lublin (lk30). Szacowana wartość projektu z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. to ok. 378 mln zł.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2021-06-08-Slaskie.jpg
Pewniejsze podróże koleją w województwie śląskim zapewnią prace na linii między Rydułtowami a Suminą. Wysokowydajna maszyna PUN wymieniła tor. Zmieniana jest sieć trakcyjna. Bezpieczniej będzie na przejazdach kolejowo-drogowych. Wartość inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. to prawie 26 mln zł ze środków budżetowych.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2021-06-11-Na-trasie-Torun-Chelmza-zaczyna-sie-poprawa-dostepu-do-kolei-Peron-na-stacji-Chelmza-i-podrozni-wsiadajacy-do-pociagu.jpg
Rozpoczynają się prace przy odnowie linii z Torunia do Chełmży. Lepsze warunki obsługi zyskają podróżni w Łysomicach, Ostaszewie Toruńskim i Grzywnie. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., warta blisko 145 mln zł netto, jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zakres prac wymaga wprowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2019-04-08-PLK-buduja-nowy-przystanek-w-Slupsku-Ustka.jpg
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły prace przy budowie nowego przystanku na linii kolejowej ze Słupska do Ustki. Słupsk Północny zapewni lepszy dostęp do kolei m.in. mieszkańcom północnej części miasta. Przystanek budowany jest w ramach inwestycji z RPO woj. pomorskiego wartej 202 mln zł i będzie gotowy w połowie 2019 roku. Rozpoczęły się prace przy budowie nowego przystanku Słupsk Północny przy ul. Świętej Klary z Asyżu na linii kolejowej ze Słupska do Ustki. Przygotowano podłoże gruntowe pod wykonanie ławy betonowej peronu. Obiekt będzie miał 100 metrów długości i zostanie wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię, wiatę, ławki, gabloty informacyjne i oświetlenie. Inwestycja zapewni lepszy dostęp do kolei w mieście. Nowy przystanek będzie gotowy w połowie 2019 roku. W połowie roku rozpocznie się także budowa nowego przystanku Ustka Uroczysko. Zakończenie prac zaplanowano w IV kwartale 2019 r. Prace są realizowane w ramach przebudowy linii kolejowej nr 405 na odcinku Miastko – Słupsk – Ustka. Rewitalizacja całej trasy obejmuje także przebudowę stacji Miastko i Ustka oraz przystanków: Kawcze, Przytocko, Ciecholub, Biesowice, Kępka, Kępice, Korzybie, Wrząca Pomorska, Słonowice, Widzino, Kobylnica Słupska, Strzelinko, Gałęzinowo, Charnowo Słupskie. Dzięki inwestycji podróżni wygodniej wsiądą do pociągów i zyskają oczekiwany standard obsługi. Wszystkie perony będą wyższe, komfortowo wyposażone i dostosowane do potrzeb osób o ograniczonej mobilności.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja

