Wszystkich wyników: 790
PLK-2021-09-28-Nowe-tory-i-przystanki-zapowiadaja-powrot-pociagow-z-Lublina-do-Lukowa-Stacja-Parczew-roboty-torowe-pracownicy-fot.jpg
W grudniu między Lublinem a Łukowem pojedziemy pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi. Mieszkańcy skorzystają z nowych przystanków Berejów i Laski. Kończą się prace na odcinku Lubartów – Parczew. Na przystankach montowane są wiaty i oznakowanie. Maszyny regulują tor. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za 90 mln zł współfinansowana jest ze środków RPO woj. lubelskiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK 2018-08-22 Kombajn torowy szykuje dobre podróże na linii Gardeja – Malbork PLK_pras_inf_- Kombajn na trasie Gardeja - Malbork, przebudowa stacji Kw....docx
Półmetek budowy przejścia podziemnego na stacji Kwidzyn, kolejny etap prac przy peronach w Ryjewie, Sztumie, Brachlewie, Sztumskiej Wsi i Gościszewie oraz wprowadzenie na roboty specjalnego kombajnu do wzmacniania podłoża pod torem potwierdza, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. szykują lepsze podróże na linii Gardeja – Malbork. Inwestycja z RPO Województwa Pomorskiego warta jest 212 mln zł. Na stacji w Kwidzynie budowane są perony. Na półmetku jest przebudowa przejścia podziemnego. Będzie to bezpieczne i wygodne polaczenie dworca z peronami. Trwa także budowa schodów i szybu windowego. Na stacji w dotarciu na perony pomogą trzy windy. Remontowane są wiaty peronowe. Później zamontowane będą ławki, tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Wymieniane są tory, rozjazdy oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym.Słowa kluczowe: peron , linia kolejowa , infrastruktura , tory , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2022-11-15-Kolej-na-Podkarpaciu-po-13-latach-wrocila-na-linie-Mielec-Padew-Stacja-Chorzelow-przy-peronie-stoi-pociag-fot.jpg
Po 13 latach wróciły pociągi na trasę Mielec – Padew. To przedłużenie otwartego przed rokiem połączenia z Dębicy do Mielca. Dla podróżnych są nowe perony w Chorzelowie, Tuszowie Narodowym i w Jaślanach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. reaktywowały kolejny odcinek podkarpackiej trasy, dzięki Inwestycji za 106 mln zł, realizowanej w ramach RPO Województwa Podkarpackiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2019-10-24-Linia-Malbork-Gardeja-zapewni-dobre-podroze-koleja-Ryjewo-2.jpg
W Kwidzynie powstaje przejście podziemne między modernizowanymi peronami a dworcem, w Ryjewie nowy peron, a w Sztumie rozpoczęła się przebudowa stacji. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą rewitalizację linii kolejowej nr 207 od granicy woj. pomorskiego do Malborka. Dla pasażerów efektem prac będzie lepszy dostęp do kolei oraz szybszy dojazd do Grudziądza, Malborka i dalej do Trójmiasta. Projekt współfinansowany jest z RPO Województwa Pomorskiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2021-01-02-Nowe-perony-i-odnawiany-most-miedzy-Lubartowem-a-Parczewem-Odcinek-Lubartow-Brzeznica-Bychawska3-fot.jpg
Lepsze możliwości kolei i atrakcyjne podróże zapewni przebudowa linii między Lublinem a Łukowem. Będą dwa nowe przystanki. Prace między Lubartowem a Parczewem objęły dwustumetrowy most nad Wieprzem, wymieniane są tory, widać efekty prac na przystankach Tarło, Brzeźnica Bychawska i Pałecznica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję za 90 mln zł, współfinansowaną ze środków RPO woj. lubelskiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2021-02-16-Koleja-bedzie-najszybciej-z-Jelcza-do-Wroclawia-Peron-na-przystanku-Wroclaw-Wojnow-wykonana-droga-dojscia-na-peron-w-fot.jpg
Komputerowe urządzenia zabezpieczają przejazdy pociągów od Jelcza Miłoszyc do Wrocławia Swojczyc. Budowane są perony. Wykonawca pracuje między Swojczycami a Sołtysowicami. W połowie roku planowane jest wznowienie podróży z Jelcza Miłoszyc do Wrocławia. Pięć nowych przystanków zwiększy dostęp do kolei. Projekt za 78 mln zł realizowany jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z RPO woj. dolnośląskiego.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2023-02-28-Wolsztyn-Wolsztyn-km-38-550-28.jpg
rewitalizacja linii kolejowej Drzymałowo-WolsztynSłowa kluczowe: rewitalizacja
PLK-2020-09-30-Z-Krakowa-w-Beskidy-przez-Wadowice-i-Andrychow-Prace-na-linii-kolejowej-117-Wadowice-Andrychow-fot.jpg
Na kolejowej trasie pomiędzy Wadowicami a Andrychowem pracują maszyny. W grudniu pojadą pociągi z Krakowa do Bielska-Białej. Podróżni skorzystają z nowego przystanku w Wadowicach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 129 mln zł rewitalizują linię łączącą Małopolskę z Podbeskidziem. Podróżni w grudniu pojadą koleją z Wadowic do Andrychowa. Wygodniejszy przejazd mają zapewnić nowe perony na przystankach w Choczni, Choczni Górnej, Inwałdzie oraz na stacji w Andrychowie. Dostęp do kolei zwiększy nowy przystanek w Wadowicach, w rejonie Osiedla Podhalanin.Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2019-01-30-Lubartow-Parczew-beda-dwa-nowe-przystanki-i-lepsza-podroz-lubartow-parczew-Infografika.png
Nowe przystanki w Laskach i Berejowie, komfortowe perony na 8 stacjach, sprawne przewozy towarowe i wyższy poziom bezpieczeństwa – takie będą efekty prac na odcinku Lubartów – Parczew. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na rewitalizację odcinka Lubartów – Parczew na linii Lublin - Łuków. Wartość inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego to ok. 80 mln zł.Słowa kluczowe: pasażer , peron , linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja
PLK-2022-03-01-Stacja-Wolsztyn-przed-modernizacja-2022.jpg
rewitalizacja LK 357 Drzymało-WolsztynSłowa kluczowe: rewitalizacja

