Wszystkich wyników: 1152
PLK-2019-06-14-Zolte-naklejki-PLK-165-razy-zapobiegly-tragediom-na-przejazdach-kolejowych-DSC-5905.jpg
Oznakowanie 14 tys. przejazdów żółtymi naklejkami z informacjami ratującymi życie przynosi efekty. 165 razy wstrzymany lub ograniczony był ruch pociągów po telefonie z podaniem numeru przejazdu, na którym było zagrożenie życia, możliwość tragedii, strat i problemów komunikacyjnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podsumowały rok „obecności” żółtych naklejek na skrzyżowaniu toru i drogi. Budowa przejazdów bezkolizyjnych, szkolenia pracowników, dodatkowe urządzenia, a na przejazdach kolejowo-drogowych: ulotki, informacje, sygnalizatory, rogatki i dodatkowe oznakowanie żółtą naklejką – tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podnoszą poziom bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Już od czerwca 2018 r. na wszystkich przejazdach w Polsce jest #ŻółtaNaklejkaPLK.Słowa kluczowe: pasażer , bezpieczny przejazd , kampania społeczna , bezpieczeństwo , linia kolejowa , informacja prasowa , przejazd kolejowo-drogowy
PLK-2019-01-22-SOK-bezpieczniejszy-2018-rok-na-kolei-PLK-inf.docx
Mniej zdarzeń na obszarach kolejowych, blisko 3000 ujętych sprawców przestępstw i wykroczeń, 18 000 kontroli skupów złomów, 17 000 patroli na przejazdach kolejowo-drogowych i 55 000 patroli na „dzikich przejściach”. Aktywne działania Straży Ochrony Kolei w 2018 roku to coraz większe bezpieczeństwo pasażerów. W 2018 roku Straż Ochrony Kolei zarejestrowała 8075 zdarzeń na obszarze kolejowym. To o 9% mniej w porównaniu do roku poprzedniego. Spadający wskaźnik przestępczości na obszarze kolejowym obserwowany jest stale od 2011 roku. Od tamtego czasu ilość zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu zmalała o blisko 50%. W 2018 roku funkcjonariusze SOK ujęli 1700 sprawców kradzieży, dewastacji i wybryków chuligańskich oraz odzyskali mienie kolejowe o łącznej wartości 123 600 zł. W sumie ujętych zostało blisko 3 000 sprawców przestępstw i wykroczeń na kolei. Ważnym narzędziem w przeciwdziałaniu kradzieżom infrastruktury są kontrole punktów skupu złomu. W 2018 roku funkcjonariusze SOK przeprowadzili ponad 18 000 takich kontroli.Słowa kluczowe: pasażer , Straż Ochrony Kolei , bezpieczeństwo , infrastruktura , tory , informacja prasowa , przejazd kolejowo-drogowy , dzikie przejście
PLK 2018-03-14 Stacja Legnica - dla pasażerów większy komfort i estetyka 2018-03-13_st._Legnica__4_.jpg
Zapewnienie dobrej obsługi wszystkim podróżnym - to podstawowe zadania przebudowy stacji Legnica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają m.in. montaż 4 wind, modernizację dwóch peronów oraz remont hali i przejścia. Na inwestycję spółka przeznaczyła 27 mln zł. Stacja Legnica dołączy do zmodernizowanych ostatnio na Dolnym Śląsku stacji i przystanków, m.in. Jelenia Gora, Jaworzyna Śląska, Janowice Wielkie, Oborniki Śląskie. Oczekiwaną obsługę, także dla osób o ograniczonej mobilności, wkrótce zapewnią Świebodzice, Wałbrzych Szczawienko, Lubin.Słowa kluczowe: pasażer , modernizacja , linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja
PLK 2015_03 Łódź Widzew w trakcie budowy _DSC_0113.jpg
Fotografie wykonano w marcu 2015 r. Po zakończeniu prac na stacji Łódź Widzew pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowe, w pełni zadaszone perony i wygodne przejście podziemne. Łódź Widzew jest kluczową stacją łódzkiego węzła kolejowego. Stąd biegną tory w kierunku Łodzi Kaliskiej, budowanej Łodzi Fabrycznej i po nowo uruchomionej w 2014 roku linii do Zgierza.Słowa kluczowe: pasażer , dworzec
PLK informacja pasażerska - różne _DSC_9235.jpg
Różne ujęcia tematu: Informacja pasażerskaSłowa kluczowe: pasażer
PLK 2015_03 Łódź Widzew w trakcie budowy _DSC_9228.jpg
Fotografie wykonano w marcu 2015 r. Po zakończeniu prac na stacji Łódź Widzew pasażerowie będą mieli do dyspozycji nowe, w pełni zadaszone perony i wygodne przejście podziemne. Łódź Widzew jest kluczową stacją łódzkiego węzła kolejowego. Stąd biegną tory w kierunku Łodzi Kaliskiej, budowanej Łodzi Fabrycznej i po nowo uruchomionej w 2014 roku linii do Zgierza.Słowa kluczowe: pasażer , dworzec
PLK 2018-06-21 Rudawa. Z nowego peronu do Krakowa i Katowic csm_IMG_1720_118485bb60.jpg
W sobotę podróżni pojadą z nowego peronu w Rudawie, nowymi torami na odcinku Krzeszowice - Zabierzów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują modernizację szlaków na trasie E30 Katowice – Kraków. Inwestycja zapewni, skrócenie czasu przejazdu i komfort podróży.Słowa kluczowe: pasażer , peron , modernizacja , linia kolejowa , infrastruktura , tory , informacja prasowa , inwestycja
PLK-2022-03-08-Marcowa-korekta-rozkladu-jazdy-Pasazerowie-czekajacy-na-pociag-na-nowym-peronie-w-Podlesciu-fot.jpg
W najbliższą niedzielę, 13 marca 2022 roku wchodzą w życie zapowiadane zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Mieszkańcy Skawiny skorzystają z lepszej oferty przejazdów aglomeracyjnych. Nowy przystanek Warka Miasto ułatwi codzienne podróże do pracy i szkoły. Na stacji Warszawa Zachodnia będzie kolejny nowy peron. Zakres prac na torach wymaga zmian w kursowaniu niektórych składów dalekobieżnych i regionalnych.Słowa kluczowe: pasażer , modernizacja , linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja
PLK 2018-07-02 Krócej pociągiem z Kielc do Warszawy – świętokrzyska łącznica w budowie czarnca wloszczowa polnoc.png
Ok. pół godziny krócej z Kielc do Warszawy przez Centralną Magistralę Kolejową i sprawniejsze podróże w regionie – taki będzie efekt budowy łacznicy z Czarncy do stacji Włoszczowa Północ. W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły prace budowlane. Wartość inwestycji to ponad 40 mln zł. Od grudnia 2019 r. świętokrzyska łącznica skróci czas przejazdu z Kielc do Warszawy do ok. 2 h 20 min i poprawi skomunikowanie województwa z innymi regionami kraju. Będzie to dobry szlak w stronę Łodzi i oferta szybkich, bezpośrednich połączeń na północ kraju.Słowa kluczowe: pasażer , modernizacja , infrastruktura , tory , informacja prasowa , inwestycja
PLK-2023-06-06-Wakacyjna-korekta-rozkladu-jazdy-pociagow-Lesiow-pasazerka-czyta-rozklad-jazdy-w-gablocie.jpg
W niedzielę 11 czerwca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy. Po kilkudziesięciu latach znów pojedziemy pociągiem z Wieliszewa do Zegrza, z Ostrołęki do Chorzeli oraz ze Świdnicy do Jedliny - Zdroju. Skróci się czas podróży m.in. z Warszawy do Radomia i z Krakowa do Bielska - Białej. Wygodniej wsiądziemy do pociągu z nowych przystanków i lepiej dostępnych dla wszystkich podróżnych peronów.Słowa kluczowe: pasażer , peron , modernizacja , linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa

