Niektóre elementy służące do zaawansowanego filtrowania wyników wyszukiwania nie są dostępne dla czytników ekranu (sekcja lokalizacja). Aby wyświetlić zawężone wyniki wyszukiwania można wypełnić tylko niektóre pozycje formularzy i wybrać przycisk filtruj.

Wszystkich wyników: 202

PLK-2022-10-28-Kolej-Plus-Kozienice-zyskaja-polaczenie-kolejowe-z-Warszawa-Na-zdjeciu-przedstawiciele-Ministerstwa-Infrastruktury-PLK-i-samorzadu-z-podpisana-umowa-z-programu-Kolej-Plus-w-Kozienicach-fot.jpg

Kozienice zyskają połączenie kolejowe z Warszawą. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Gmina Kozienice podpisały umowę na realizację projektu „Kolej w Kozienicach - likwidacja regionalnego wykluczenia komunikacyjnego”. To już piąta umowa z wnioskodawcą realizowana z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa

PLK-2022-10-07-Kolej-Plus-Z-Przasnysza-koleja-do-Warszawy-przez-Pultusk-i-Serock-Uczestnicy-briefingu-prasowego-dotyczacego-podpisania-umowy-z-programu-Kolej-Plus-fot.jpg

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Miasto i Gmina Serock podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budowy nowej linii kolejowej łączącej Przasnysz, Pułtusk i Serock z Warszawą. To druga podpisana umowa w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2028 r.
Słowa kluczowe: infrastruktura , tory , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2020-07-10-Szklarska-Poreba-Srednia-najwyzej-polozony-przystanek-z-Programu-Przystankowego-PLK-inf.docx

Wśród dwustu propozycji Programu Przystankowego Szklarska Poręba Średnia jest najwyżej położona. Szykowana inwestycja jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia dostępność kolei dla mieszkańców i turystów coraz liczniej korzystających z pociągów. Przystanek będzie przebudowany i dostępny dla wszystkich pasażerów Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Przystankowego 2020-2025.
Słowa kluczowe: infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2023-018-25-Kolej-Plus-zapewni-nowe-i-lepsze-podroze-na-Dolnym-Slasku-Andrzej-Bittel-wiceminister-infrastruktury-na-briefingu-prasowym-we-Wroclawiu-fot.jpg

Będą sprawniejsze połączenia kolejowe w aglomeracji wrocławskiej. Mieszkańcy Bogatyni zyskają dogodny dostęp do kolei, zapewnione będą lepsze podróże ze Środy Śląskiej do Wrocławia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy za ponad 12,5 mln zł z wykonawcą dokumentacji projektowej. Podróżni skorzystają z efektów inwestycji z „Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus” w 2029 r.
Słowa kluczowe: modernizacja , linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2022-11-09-Kolej-Plus-Kolej-po-20-latach-wraca-do-Jastrzebia-Zdroju-Podpisanie-umowy-w-ramach-Programu-Kolej-Plus-fot.jpg

Jastrzębie-Zdrój zyska połączenie kolejowe z Katowicami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego podpisały umowę na realizację projektu „Uzupełnienie sieci kolejowej o połączenie kolejowe Jastrzębia-Zdroju z Katowicami”. To kolejna umowa realizowana z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Słowa kluczowe: infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2023-09-28-Kolej-Plus-bedzie-polaczenie-Bielska-Bialej-ze-Skoczowem-Podpisanie-umowy-w-Programie-Kolej-Plus-w-Bielsku-Bialej-fot.jpg

Przywrócenie ruchu pasażerskiego z Bielska-Białej do Skoczowa to główny cel zadania realizowanego z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Miasto Bielsko-Biała podpisały umowę na realizację projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn – Skoczów – Bielsko-Biała – Wadowice – Kraków)”.
Słowa kluczowe: linia kolejowa , informacja prasowa , inwestycja , rewitalizacja

PLK-2025-09-05-Kolej-nabiera-tempa-blizej-powrotu-pociagow-w-wojewodztwach-podlaskim-i-lubuskim-Kolej-wraca-do-Lomzy-po-30-latach-trwa-kluczowa-inwestycja-dla-regionu-05-09-2025-1.docx

Mieszkańcy Łomży w czerwcu przyszłego roku, po raz pierwszy od ponad 30 lat, będą mogli wyruszyć w podróż koleją. Po podobnym czasie połączenia kolejowe wrócą także na odcinku między Gorzowem Wielkopolskim a Międzychodem. Inwestycje PLK SA przywracające kolej mieszkańcom są finansowane z rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej.
Słowa kluczowe: modernizacja , linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2023-10-06-Pociagi-pojada-ze-Skwierzyny-do-Miedzychodu-beda-nowe-polaczenia-w-Lubuskiem-Podpisanie-umowy-w-Skwierzynie-z-udzialem-Andrzeja-Bittela-wiceministra-infrastrutkury-i-Ireneusza-Merchel-prezesa-zarzadu-PLK-SA-fot.jpg

Zwiększy się dostęp do kolei w województwie lubuskim – pociągi znów dojadą ze Skwierzyny do Międzychodu. Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zyskają nowe połączenia ze strefą ekonomiczną i z Poznaniem. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego umowę na realizację remontu linii między Skwierzyną a Międzychodem, w ramach rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus.
Słowa kluczowe: modernizacja , linia kolejowa , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2023-10-06-Kolej-Wiecej-pociagow-bedzie-moglo-pojechac-z-Lukowa-do-Lublina-Piotr-Kaliszewski-doradca-wiceministra-infrastruktury-wypowiada-sie-na-briefingu-w-Lubartwoie-w-tle-kladka-nad-torem-i-przedstawiciele-wladz-PLK-SA-i-samorzadowych-fot.jpg

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla elektryfikacji linii kolejowej Łuków – Lublin (lk30). Dzięki inwestycji na tej trasie będzie mogło pojechać więcej pociągów. Dokumentacja za ponad 13,6 mln zł netto będzie zrealizowana w ramach rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Słowa kluczowe: linia kolejowa , infrastruktura , informacja prasowa , inwestycja

PLK-2020-05-26-Nabor-wnioskow-do-Programu-Kolej-Plus-rozpoczety-20200526-152733.jpg

26 maja 2020 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował o rozpoczęciu przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. naboru wniosków od samorządów do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus. Dzięki realizacji Programu możliwe będzie przywrócenie połączeń kolejowych do miast, które nie mają dostępu do kolei. Program przyczyni się do eliminowania wykluczenia komunikacyjnego. Zwiększy się atrakcyjność i możliwość rozwoju gospodarczego mniejszych regionów.
Słowa kluczowe: modernizacja , linia kolejowa , informacja prasowa , inwestycja

Nie znalazłeś szukanego materiału?

Postaraj się zmienić kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.